BLOG

Przytłacza Cię Twój wewnętrzny krytyk? Oto, co możesz z nim zrobić…

Znasz to:

masz świetny pomysł, zapalasz się do niego, oczami wyobraźni widzisz już piękne rezultaty, zaczynasz działać w tym kierunku… do czasu, kiedy Twój wewnętrzny krytyk nie zacznie komentować, oceniać i pokazywać Ci, jak wszystko to jest naiwne, nic nie warte i nikomu do niczego nie potrzebne.

Twoja radość i entuzjazm znika.

Motywacja do działania jest teraz bliska zeru.

Tracisz energię, nic już Ci się nie chce, bo przecież nie warto i tak Ci się nie uda.

Krytyk znowu górą. Kolejny raz chcesz go zwolnić.  I kolejny raz się nie udaje…

W dzisiejszym wideo o tym, jak wygrać z wewnętrznym krytykiem i przejąć kontrolę nad własnym życiem.

Zobacz, prześlij dalej, jeśli Ci się spodoba i zostaw komentarz, bardzo się ucieszę:)

Do zobaczenia za tydzień, będzie o archetypie przedsiębiorcy. Nie tylko dla właścicieli biznesów 🙂

Uściski i dobrego weekendu,

Mariola

Potrzebujesz indywidualnego wsparcia i feedbacku?

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Aga

  1. Hej:) A co jeśli krytyk i sprawiedliwy sędzia się pokumają i złączą swoje siły, w efekcie których huragan się wzmoże jeszcze bardziej? Co zrobić by sędzia nie był stronniczy a właśnie sprawiedliwy?

  2. Ciekawi mnie jeszcze jeden temat, może o tym było ale przegapiłam? Mianowicie co zrobić by połączyć w sobie różne osoby, osobowości, skrajne opinie, emocje lub doznania. Jedna część mnie np pragnie mieszkać na wsi, druga natomiast ciągnie do miasta. To tylko przykład, te rozdarcia dotyczą wielu spraw, przede wszystkim psychologicznych. Kiedy jest tego zbyt dużo, żyję w nieustannej walce wewnętrznej, wiecznym niepogodzeniu i braku pełni, co jest dość wyczerpujące. I unieszczęśliwiające, o stratach energetycznych nie wspominając.
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Mariola Wereszka

   Cześć Aga,
   fajne dwa pytania, wiem, że inni mają podobne, więc:
   1. Nie ma szans, żeby się pokumali 🙂 nie możesz być jednocześnie trzeźwa i pijana, czy też, znany przykład: w ciąży i nie-w-ciąży 🙂 Innymi słowy nie możesz jednocześnie być w perspektywie ego i duszy. Tu jestem totalnie spokojna 🙂 Natomiast mogą się skumać wzorce z tego samego obszaru np. Kontroler i Krytyk lub Kontroler i Współuzależniony. Wtedy mamy trochę więcej do rozsupłania, bo łączą siły. Natomiast przejście do innej perspektywy, jest 0-1, albo albo.

   2. To wewnętrzne rozdarcie to dla mnie fajny przykład działania innego wzorca, mianowicie Sabotażysty. Bo w końcu nie wybieram niczego albo nie potrafię z niczego zrezygnować i w efekcie nie mogę się niczym cieszyć. Aga, Twoje dwa ostatnie zdania świetnie to opisują: dokładane takie są tego koszty! To nie jest tak, że przykład z mieszkaniem na wsi i w mieście nie da się realnie rozwiązać, ale chodzi o to, że Sabotażysta nie chce rozwiązania, bo nie chodzi mu o Twój rozwój, tylko o jego zablokowanie.
   A przy okazji, jest też dojrzały Sabotażysta, który może Ci pomóc w takiej sytuacji. Ale to jest raczej na indywidualną rozmowę. Wpadnij na gratisową konsultację jeśli masz ochotę: https://theuniversewantsyoutosucceed.pl/gratisowa-konsultacja-coachingowa/
   Mam nadzieję, że coś rozjaśniłam?
   Pozdrawiam serdecznie, M

Dodaj komentarz