BLOG

Choć sama przeszłam psychoterapię, indywidualną i grupową i przez 10 lat byłam psychoterapeutką – nie uważam, że każdy powinien iść na psychoterapię.
Choć sama pracowałam z coachem a teraz jestem life coachem – nie uważam, że coaching jest dla każdego.
Choć od ponad 10 lat pracuję z nauczycielem duchowym, nie uważam, że każdy tak musi…

To powiedziawszy…
odkąd pamiętam miałam swoich nauczycieli, psychoterapeutów, superwizorów, mistrzów… Zawsze mi na tym zależało i bardzo się o te relacje starałam. Wierzę, że te spotkania nigdy nie są przypadkowe. Nie było ich wielu, ponieważ związywałam się z nimi na lata. Były to dla mnie, i nadal są, bardzo ważne i bliskie osoby. Dzięki nim, w dużym stopniu, jestem dziś tym, kim jestem.

Wciąż mam swoich nauczycieli, mentorów, mistrzów. I nie zamierzam tego zmieniać, choć ich rola w moim życiu bardzo się zmieniła. Z niektórych „nauczycieli” pozwoliłam sobie wyrosnąć. Niektórych traktuję jako moich przyjaciół. Inni pozostali nadal moimi mistrzami i dobrze mi z tym.

Ale pamiętam o tym, że mistrz, psychoterapeuta, coach… nie są „kierownikami” mojego życia. To ja – i tylko ja – jestem osobą, która ostatecznie wybiera i decyduje o moim życiu. I ponosi tego konsekwencje. A nauczyciele, psychoterapeuci, coachowie są naszymi lustrami, towarzyszami, przewodnikami w pewnych momentach naszego życia…

W tym video o tym:
1. Czym różnią się Nauczyciel, Psychoterapeuta, Coach i jaka jest ich rola
2. Jakie korzyści płyną z relacji z nimi
3. Jakie zagrożenia mogą się pojawić i jak ich unikać

Miłego oglądania 🙂

Daj znać w komentarzu, jak to jest w Twoim życiu, jak relacja z nauczycielem, psychoterapeutą, coachem miała wpływ na Ciebie i Twoje życie.

Dobrego dnia,

Mariola

Dodaj komentarz