Wewnętrzne Dziecko, to nasza niewinność, czyste intencje, uczuciowość i wrażliwość. Ale też radość, umiejętność bawienia się, ciekawość świata, kreatywność, wolność. Nieskrępowana wyobraźnia i oczekiwanie cudów. Totalna akceptacja, bez krytykowania i odrzucania, kogokolwiek i czegokolwiek. Przebaczanie, za każdym razem.

Nasze wewnętrzne Dziecko, to również ten aspekt w nas, który potrzebuje miłości, akceptacji i więzi z innymi ludźmi, a przynajmniej
z jedną, bliską osobą. Dziecko poszukuje poczucia bezpieczeństwa i poczucia przynależności, bycia blisko z kimś. Bez tego nie może być szczęśliwe i rozwijać się w naturalny, zdrowy sposób. Dziecko zrobi wszystko, żeby tę miłość i akceptację uzyskać. Inaczej, nie przetrwa.

W tradycji hawajskiej nasza świadomość, to symboliczna Matka, nadświadomość, to Ojciec, a nasze ciało, to Dziecko. Najważniejszą relacją, z tego punktu widzenia, jest relacja między Matką a Dzieckiem, czyli nasz stosunek do swojego ciała.

Wewnętrzne Dziecko symbolizuje i wyraża się bezpośrednio poprzez nasze ciało. Ciało, tak samo jak dziecko, jest całkowicie od nas zależne, wyraża się poprzez uczucia i emocje, potrzebuje miłości, czułości, bliskości, by mogło być zdrowe i szczęśliwe. Patrząc na swoje ciało możesz w dużym stopniu określić, jak się czuje Twoje wewnętrzne Dziecko.

Nosimy w sobie wiele różnych postaci wewnętrznego Dziecka:

szczęśliwe

niewinne/magiczne

dzikie/natury

cudowne

dorosłe

niewidzialne

zranione

osierocone

wieczne

Jak to jest u Ciebie? 

Czy czujesz się bezpiecznie w swoim życiu? W swoim ciele?

Czy z ufnością i otwartością wchodzisz w nowe relacje?

Czy potrafisz się cieszyć bez powodu? Bawić i tworzyć, bez względu na wiek?

Kontynuujemy nasze rozważania, dotyczące wewnętrznych wzorców. Po wewnętrznym Rodzicu i Matce, czas na wewnętrzne Dziecko 🙂

W trakcie tego Webinaru dowiesz się:

1. Rozpoznasz, jakie jest Twoje wewnętrzne Dziecko.

2. Czego potrzebuje, żeby być szczęśliwe, zdrowe i wolne.

3. Kiedy ujawnia się w Twoim aktualnym życiu.

4. Jak objąć je miłością i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszam Cię i Twoje wewnętrzne Dziecko 🙂

O Marioli

Ukończyła Psychologię Stosowaną UJ, Filozofię UJPII oraz Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej i przez dziesięć lat pracowała w Krakowie jako psychoterapeutka i trenerka. Jest autorką książki „Psychoterapia To Jest Moja Partia Polityczna”. Od 2017 roku pracuje jako Life Coach, rozwijając autorski program coachingowy „The Universe Wants You To Succeed!” Mieszkała w Krakowie, Paryżu, Massachusetts US, a obecnie mieszka z rodziną w Belgii.