BLOG

Kiedy złościsz się za mało albo za dużo.

Nie ma osoby, która się 😡 nie złości. Pytanie tylko: czy złości się wprost, czy nie wprost.

Złość jest jedną z 7⃣ podstawowych emocji, poza: radością, smutkiem, lękiem, zdziwieniem, wstrętem i pogardą, które zostały rozpoznane w każdej kulturze i w każdym czasie historycznym. Te emocje służyły od zawsze naszemu fizycznemu przetrwaniu.

Każdy z nas 😠 się złości. Natomiast jest wiele osób, które faktycznie nie czują złości. I w tym sensie rozumiem, kiedy mówią, że „się nie złoszczą”. Nie przeżywają złości, gniewu świadomie. Gdybyśmy jednak przyjrzeli się ich ciałom i przeanalizowali ich zachowanie, znajdziemy tam symptomy i wskaźniki złości.

Żyjemy w kulturze, która od małego zakazuje nam ujawniać i nawet czuć złość, gniew, frustrację. Zakaz ten dotyczy wszystkich: dzieci, kobiet i mężczyzn. W tym sensie, wszyscy jesteśmy tutaj równi 😊 Ale konsekwencje zablokowania złości i wyrażania jej nie wprost albo w sposób pasywny są ogromne. Płacimy za to poprzez obciążenia i choroby naszego ciała, zdrowia psychicznego, przez problemy w relacjach, przez zablokowanie efektywności i kreatywności w działaniu.

W filmie:

1. Cztery ważne zasady, dotyczące emocji.
2. Czym jest dojrzała złość.
3. Koszty, jakie ponosisz, kiedy złość, frustracja, irytacja, gniew… dominują w Twoim życiu.
4. Cztery najczęstsze źródła nadmiarowej złości.
5. Trzy pierwsze kroki, żeby zacząć redukować niedojrzałą złość.
6. Kiedy złościsz się za mało – przyczyny.
7. Czym jest bierna złość – przykłady z życia.
8. Jej konsekwencje w Twoim życiu.
9. Jak zamieniać bierną złość na dojrzałą.
10. Jak radzić sobie z poczuciem winy z powodu złości.
11. Co robić, gdy złościmy się na dzieci.
12. Co robić, gdy nie stawiamy granicy od razu.
13. OGŁOSZENIA: od piątku, 26.11., pierwszy raz od 3 lat zmienia się cena za Indywidualną Sesję Coachingową: teraz to 250 zł, od piątku – 333zł: https://theuniversewantsyoutosucceed.pl/…/sesja…/
14. Bezpłatny Webinar: JAK ODBUDOWAĆ SIĘ PO WYPALENIU,najbliższy czwartek, 25.11. godz. 21.00 – 22.30, ZAPISZ SIĘ, by otrzymać link do wejścia: https://theuniversewantsyoutosucceed.pl/jak-odbudowac…/

Mariola 💗

Dodaj komentarz