Jak Sabotujesz Siebie

„Możesz błyszczeć w swoim życiu na tyle, na ile pozwala na to Twoja rodzina, kultura i społeczeństwo, w jakim żyjesz”.  Robert Ohotto

To oznacza, że każdy z nas rodzi się w rodzinie, która akceptuje i nagradza pewne  wartości i wzorce zachowania, a inne karze i odrzuca. Podobnie kultura i społeczeństwo, w jakich żyjemy.

Naszym życiowym zadaniem jest odkrycie indywidualnego potencjału, czyli tego, co pozwala każdemu z nas błyszczeć w świecie. Co jest naszym napędem, co uruchamia naszą siłę, kreatywność i daje poczucie spełnienia. A potem znalezienie drogi wyrażenia tego daru w świecie.

I każdy z nas, wcześniej czy później, stanie przed wyzwaniem:

albo odważę się wyruszyć w podróż wewnętrznej transformacji, w której będę musiała/ musiał uwolnić siebie od każdego wzorca zachowania i każdej wartości mojej rodziny, kultury i społeczeństwa, która osłabia lub próbuje zgasić moje światło,

albo będę musiała/ musiał odciąć się od mojej siły, mojej autentyczności, mojego potencjału, od siebie.

Ta druga opcja to właśnie droga sabotowania siebie. Jej konsekwencje mogą mieć różną formę: brak energii życiowej, chroniczne poczucie zmęczenia, kryzys osobisty,  niemożność odczuwania radości, szczęścia spokoju, niespełnienie i frustracja życiowa, depresja, przewlekłe choroby bez wyraźnej przyczyny itd.

 

Każdy wybór ma swoje konsekwencje. I żadna z dróg nie jest łatwa. Jaką Ty wybierasz?

 

Pozdrawiam Cię,

Mariola