BLOG

Jak pracować z domu i się nie wykończyć

Zaczęłaś/ zacząłeś pracować zdalnie? Masz wrażenie, że za chwile zwariujesz? 5 najważniejszych rad w oparciu o moje doświadczenia 1,5 roku pracy online z małym dzieckiem, psem i bardzo pomocnym mężem, zobacz czy dla Ciebie:

  1. Wyznacz odrębne godziny ma: pracę, posiłki, zabawy z dzieckiem, prace domowe i życie prywatne. W przeciwnym razie uskuteczniasz multitasking, Twój laptop jest otwarty non stop i masz wrażenie, że jesteś w pracy non stop. To pożera mnóstwo energii, czasu i wciąż masz wrażenie, że nie możesz nadążyć.
  2. Ustal z domownikami, kiedy pracujesz, a kiedy masz czas na inne sprawy. Szczególnie informuj z wyprzedzeniem, kiedy masz call z klientem/ szefem/ webinar etc. I zarezerwuj sobie na to dodatkowy czas.
  3. Przygotuj się na problemy techniczne i nagłe wypadki. Zabezpiecz się i ustaw szybki dostęp do dodatkowej platformy: zoom, skype, messenger, whatsapp. Oczywiście „dziury” internetowe i niedziałające aplikacje zawsze będą się pojawiać.
  4. Znajdź dla siebie odrębne miejsce do pracy, choćby biurko, najlepiej oczywiście osobny pokój, do którego możesz zamknąć drzwi. I zamykaj je, kiedy pracujesz.
  5. Chroń swój komputer/ telefon, przez który pracujesz przed dziećmi, zwierzętami… i samą/ samym sobą. Rozlane kawy, soczki, jedzenie na klawiaturze lub wysłane przypadkowo maile to dodatkowy stres.
  6. Pilnuj i nie negocjuj tego z nikim, by jeden dzień w tygodniu nie pracować.
  7. Ruszaj się. Dbaj o to. Ciągłe siedzenie przed komputerem ma swoje konsekwencje fizyczne/ zdrowotne.
  8. I chyba najważniejsze: pamiętaj, że praca z domu JEST TRUDNIEJSZA. Miej cierpliwość dla siebie, swoich bliskich. Daj sobie margines luzu i zgody na nieprzewidywalne.

Przykłady z mojego życia:

Wrzeszczące histerycznie dziecko (moje własne w pokoju obok) o godz. 21.00, czyli w momencie, gdy zaczynam webinar live.

Bieganie po całym domu z komputerem w poszukiwaniu zasięgu w trakcie sesji z klientem.

Pies nagle zaczynający biegać w kółko i wymiotować w tym samym pokoju, w którym prowadzę grupę live.

Domownicy okupujący pokój z najlepszym zasięgiem internetu na 10 min przed moim wejściem live.

 

❤️ Powodzenia i trzymaj się

Mariola

Ps. Jeśli to dla Ciebie zapraszam Cię jutro na mój Bezpłatny Webinar

WIĘCEJ INFORMACJE I ZAPISY kliknij

Dodaj komentarz