BLOG

CZYM SĄ CUDA W TWOIM ŻYCIU

Za każdym razem, kiedy specjalnie dla Ciebie, zniesione zostają obowiązujące prawa fizyki, wydarza się cud. Przykłady: ktoś wychodzi bez uszczerbku z groźnego wypadku drogowego, ktoś zostaje całkowicie uzdrowiony w IV stadium nowotworu, choć konwencjonalna medycyna nie daje już żadnych szans, kobieta zachodzi w ciążę, choć wcześniej zdiagnozowano u niej bezpłodność, ktoś całkowicie uwalnia się od ciężkiego uzależnienia, w którym trwał przez większość swojego życia. Znasz takie przykłady z życia, być może nawet własnego.

CUDA, KTÓRE NIE WYGLĄDAJĄ JAK CUDA

Cuda kojarzą nam się z wielkimi przełomami, z ocaleniem życia, muszą być spektakularne. Tymczasem, cuda wydarzają się w Twoim życiu każdego dnia! 

Przykłady: nieznana osoba, niespodziewanie i bezinteresownie, pomaga Ci sformalizować pilną sprawę w urzędzie, albo znaleźć szybki termin na ważne badania lekarskie, albo kieruje Cię do miejsca, w którym otrzymujesz nową pracę, pomaga Ci zdać najważniejszy egzamin… i masz poczucie, że cały ciężar lęku i niepewności rozpłynął się w ciągu jednego dnia. Ktoś daje Ci słowa otuchy w momencie wielkiej desperacji, dzięki którym decydujesz się nie poddawać. Ktoś traktuje Cię z szacunkiem, kiedy wydaje Ci się, że nikogo nie obchodzisz na świecie. Ktoś widzi Twoje zdolności, możliwości, siłę i motywuje Cię, by starać się o wiele więcej. Ktoś ofiarowuje Ci cierpliwość, zrozumienie, życzliwość, dzięki którym Twoje poczucie winy czy wstydu po prostu się rozpływa. Ktoś oferuje opiekę nad Twoim dzieckiem, swój samochód, pożyczkę, ciepły obiad w dniu, kiedy zdawało się, że nie ma już rozwiązania Twoich problemów. Ktoś daje Ci dobrą radę, która całkowicie zmienia Twój sposób myślenia i pozwala wyjść z kryzysu…

To są właśnie cuda, które zmieniają bieg naszego życia, choć rzadko myślimy o nich, jak o cudach. Pamiętaj, że cuda przychodzą do Ciebie najczęściej poprzez innych ludzi. Jeśli zaczniesz je zauważać i doceniać, nigdy już nie będziesz czuła/ czuł się samotnie i bezradnie w świecie.

CUDA, KTÓRYCH JESTEŚ AUTORKĄ/ AUTOREM

Jak mówi „Kurs Cudów”: cuda pojawiają się naturalnie, kiedy potrafisz zmienić swoją perspektywę z lęku na miłość. Co oznacza, że Ty sama/ sam również tworzysz cuda, dla siebie i dla innych. I nie masz tutaj żadnych ograniczeń! Czym jest zmiana perspektywy? Przykłady: kiedy w relacji z jakąś osobą, z którą jesteś w konflikcie od dłuższego czasu, postanawiasz odpuścić i przebaczyć, choć nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. Kiedy zamiast koncentrować się na tym, czego Ci brakuje w życiu, postanawiasz wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać z tym, co już masz. Kiedy zamiast narzekać na siebie, swoich bliskich i wszystko wokół, zaczynasz uświadamiać sobie, jak cenne jest Twoje życie. Kiedy w sytuacji dużego stresu reagujesz inaczej, niż zwykle, rozładowując całe napięcie żartem i uwalniając innych od napięcia. Kiedy zamiast skupiać się na sobie, dajesz całą uwagę osobie, która potrzebuje w tym momencie wsparcia i podniesienia na duchu. Kiedy spontanicznie postanawiasz pomóc komuś nieznajomemu, bez oczekiwań i własnych korzyści, po prostu dlatego, że możesz. Kiedy zamiast krytykować kogoś za błąd, który popełnił, świadomie skupiasz się na pozytywach tej osoby i szukasz tego, co was łączy…

Twoje decyzje i wybory mają tylko dwa źródła: albo działasz z lęku, albo z miłości. Czyli z życzliwości, współczucia, zaufania, empatii, nadziei. Za każdym razem, kiedy działasz z miłości – dzieje się cud. Bądź świadoma/świadom, jak wielki wpływ masz na swoje życie i życie innych. Nigdy nie jesteś bezradna/-ny.

ZADANIE DOMOWE

Zrób listę – zapisz – wydarzenia ze swojego życia, które po przeczytaniu tego tekstu, rozpoznajesz już jako cuda. Pamiętaj: nie ma hierarchii, jeśli chodzi o cuda. Nie ma wielkich i małych cudów. Każdy cud to wyjście z perspektywy lęku i świadomy wybór perspektywy miłości. Miłości do innych, do świata albo do siebie. Ta lista zmieni całkowicie Twoje życie, jak zmieniła moje. 

Uściski i do usłyszenia, 

💗 Mariola

Dodaj komentarz