BLOG

Ciesz się podróżą, jaką jest Twoje życie

Jesteśmy wciąż na początku nowego roku i nowej dekady i planujemy kolejne miesiące. Głowa pełna oczekiwań, nadziei, wielkich planów i najskrytszych marzeń.

Przygotowując się na to, co przed Tobą, pamiętaj proszę, że: nie wszystko jest takie, jakim się wydaje:

 

1. Odwaga i odważne działanie nie biorą się z zakładania zbroi, ostrej rywalizacji i walki ze światem. To nie jest odwaga, tylko forma agresji i kontroli, którymi chronimy się przed lękiem. Prawdziwe męstwo zaczyna się od zaakceptowania siebie w całości i pokazania prawdziwej/ prawdziwego siebie innym.

2. Nie zawsze rozwiązania, które są powszechnie uznawane za najkorzystniejsze i najwłaściwsze są najlepsze dla Ciebie. Często, właśnie kiedy idziesz „pod prąd” tego, co wszyscy, jesteś najbardziej w zgodzie ze sobą. Nie bój się tego. Nie krytykuj się za to. Zaufaj sobie.

3. Najgłębszy kryzys jest jednocześnie naszą największą szansą do sięgnięcia po swoje najcenniejsze talenty i uruchomienia potencjału, o jaki nigdy byśmy się nie podejrzewali.

Samo bycie w kryzysie oznacza już postęp, bo konfrontujesz się z czymś, co trzeba zmienić. Ludzie potrafią latami tkwić w niekorzystnych dla siebie związkach, pracach, nałogach, bo nie są w stanie spojrzeć prawdzie „prosto w oczy”.

4. Kiedy Twoje ciało mówi Ci „stop” to jedna z najbardziej wspierających wiadomości, jakie możesz otrzymać w tym momencie. To sygnał, że doszłaś/ doszedłeś do granic swoich możliwości i zaczynasz działać autodestrukcyjnie. Twoje ciało jest Twoim najwierniejszym i najszczerszym przyjacielem. Doceń to. Słuchaj. Odwdzięcz się.

5. Kiedy kolejny raz popełniamy ten sam błąd albo coś/ktoś kolejny raz wyprowadził nas z równowagi, często wydaje nam się, że się cofamy. Że nie ma postępu. I czujemy się bezsilni. Rozwój nie jest procesem liniowym, ale przypomina raczej spiralę.

Dyplom szkoły, przeczytane książki, warsztaty i seminaria nie dają same w sobie rozwoju. To wszystko jest bardzo ważne, bo przygotowuje Cię na zmianę. Rozwój dokonuje się, kiedy skaczesz w nieznane. Kiedy działasz śmiało. I nie wiesz, jak będzie. I pamiętaj: nie ma powrotu do tego, co było 🙂

 

Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje…

Masz taką część w sobie, która jest nieustannie zajęta pomaganiem Tobie 🙂

W najtrudniejszym momentach byłaś/ byłeś najbardziej prowadzona/ prowadzony.

 

Jeśli jesteś gotowa/ gotowy na zmianę, to zapraszam Cię na ten Gratisowy Webinar:

Szczegóły i zapisy: kliknij TUTAJ lub w zdjęcie powyżej

 

Dobrego weekendu dla Ciebie,

Mariola💛

Dodaj komentarz