BLOG

Jak tracisz swoją siłę życiową – 10 powodów

Czym jest siła życiowa?

To Twoja wewnętrzna moc, która jest niezbędna, żeby:

  • kierować swoim życiem, tak jak chcesz,
  • radzić sobie z wyzwaniami, problemami i kryzysami,
  • realizować swoje cele i marzenia,
  • chronić swoje granice, fizyczne i psychologiczne,
  • być niezależnym i spełnionym.

 

Najczęściej sami, nieświadomie, rozpraszamy swoją moc albo oddajemy ją innym.

Sprawdź, jak to jest u Ciebie:

1. Starasz się być kimś innym, niż jesteś. Kopiujesz innych

Twoja największa siła to Twoja niepowtarzalność. Nie ma drugiej takiej osoby jak Ty wśród 7 bilionów ludzi na tej planecie. Zaufaj temu, że masz coś wyjątkowego do dania światu. Najważniejsze pytanie, jakie możesz sobie zadać to: kim jestem? Odpowiedź wymaga czasu.

 

2. Jesteś przemęczony  fizycznie i psychicznie

Nic dziwnego, że nie potrafisz jasno myśleć, podejmować dobrych decyzji, kontrolować swoich emocji i być kreatywna/ kreatywny. Zatrzymaj się. Odpocznij. Zacznij od tego, żeby się wysypiać. Zrób z tego swój priorytet.

 

3. Chcesz kontrolować to, na co nie masz wpływu. Innych ludzi, sytuacje…

Wyczerpujesz swoją energię, na bezsensowne działania. Możesz kontrolować tylko siebie. To wystarczy, żeby mieć niesamowite życie! Zacznij od brania 100% odpowiedzialności za swoje myśli, uczucia i działania. To jest wielkie.

 

4. Krytykujesz innych lub siebie

To jest właściwie to samo. Twój wewnętrzny Krytyk zawsze znajdzie coś do potępienia. Kiedy poczujesz, że jesteś wystarczająco dobra/ dobry już teraz – to będzie prawdziwy przełom w Twoim życiu. Zacznij od zauważania głosu wewnętrznego Krytyka w sobie: „ok, panu już dziękujemy”. To jest tylko jeden z wielu aspektów Ciebie. Ty jesteś dużo większa/ większy.

 

5. Żyjesz w przeszłości lub w przyszłości

Omijają Cię wtedy wszystkie możliwości, okazje i rozwiązania, które są obecne w Twoim życiu teraz. Zacznij od skupiania pełnej uwagi na tym, jaki jest Twój następny krok. To jest różnica między byciem przeciętniakiem a byciem mistrzem życia.

 

6. Twoje myśli, uczucia, słowa i działania nie są ze sobą spójne 

Żyjesz w ciągłym wewnętrznym konflikcie. Trudno wtedy być zdrowym. Trudno realizować swoje cele. Zacznij od ustalenia, jakie są Twoje wartości. I nie negocjuj ich już więcej. Ani ze sobą, ani z innymi.

 

7. Zagłuszasz siebie 

Nie masz chwili w ciągu dnia, kiedy jesteś w ciszy i możesz usłyszeć siebie. Zalewają Cię informacje, obrazy, dźwięki, światła, rozmowy, maile… Zacznij od zrobienia sobie informacyjnego resetu. 1 dzień, 1 weekend, 1 tydzień i usłysz swoje ciało, myśli i emocje. Będziesz zaskoczona/ zaskoczony, co odkryjesz.

 

8. Żyjesz w ciągłym lęku

Nieważne, co się dzieje albo nie dzieje, Ty jesteś w ciągłej gotowości do walki lub ucieczki. Twoje życie polega na kurczowym trzymaniu się starych strategii na przetrwanie. I jakoś udaje Ci się przetrwać. Alternatywą jest tworzenie swojego życia. Zacznij zadawać sobie pytanie: co innego mogę zrobić w tej sytuacji, co przyniesie mi lepsze rezultaty? Powtarzaj jak mantrę.

 

9. Myślisz, że Ty i to, co robisz nie ma większego znaczenia

Jesteś w iluzji osiągania, gdzie liczy się tylko natychmiastowy efekt i wielkość. Jest dokładnie odwrotnie: absolutnie wszystko, co robisz i jak robisz  – ma znaczenie. Dla Ciebie, dla Twoich najbliższych i dla nas wszystkich. Nie daj się wierz swojemu zranionemu ego. Zacznij od bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia. I oczekuj cudów 🙂

 

10. Walczysz z życiem

Jeśli tak, zawsze przegrasz, bo Życie jest czymś dużo większym i potężniejszym, niż ktokolwiek z nas. Zacznij od docenienia tego, co już masz. Codziennie podziękuj za trzy rzeczy. Zobaczysz, jak szybko będzie przybywać nowych powodów do dziękowania.

 

Daj znać, jak to jest u Ciebie? Co Ciebie najbardziej osłabia? Jakie masz swoje sposoby odzyskiwania swojej siły?

Uściski i pięknego jesiennego weekendu dla Ciebie,

Mariola✨

Dodaj komentarz